Sail Racing Annet
Glacier Bay Jacket M

Se produktinformasjon

The product has expired

Beskrivelse

Sail Racing Glacier Bay Jacket er en ekspedisjonsjakke konstruert i et 2-lags GORE-TEX® resirkulert nylonstoff som gjør jakken vind- og vanntett. Innvendig fôr i grafenstoff for bedre termoregulering og en ekstern PFC-fri DWR-behandling som hindrer stoffet i å bli vått. Jakken er isolert med 200g Primaloft® med resirkulert innhold for maksimal varme og komfort i tøffe værforhold.
Forsterkningsstoff på skuldre, frontlommer og korsrygg for bedre slitestyrke. Med justerbare snorer i hetten og nederst på jakken, samt en elastisk innermansjett og borrelåsjustering i ermeenden, er en tilpasset passform mulig som hindrer inntrenging av vind og vann. Hetten er også avtagbar med kanaler for vannavløp.
Jakkan er konstruert med vannavstøtende YKK-glidelåser og fire romslige midjelommer. Midjelommene er foret med fleece for ekstra komfort, og de to indre lommene med glidelås gir sikker oppbevaring av skjørt tilbehør. Sail Racing-logo foran, på ermet og hetten, og blokklogo på ermene. Sail Racing Antarctica-logo på brystet.

Spesifikasjon: 

  • Skallstoff 1: 100 % resirkulert nylon
  • Skallstoff 2: 100 % polyester Fôr: 94 % resirkulert nylon, 6 % grafennylon
  • Egenskaper: Vanntett, vindtett, temperaturregulerende
  • PFC-fri DWR-behandling: Ja
  • Fyll: Primaloft® 200g
  • Lommer: Midjelommer, innerlommer med glidelås
  • Logoplassering: Bryst, erme, hette
  • Produkttype: Ekspedisjonsjakke

Produktinformasjon

Kjøpeguider

La oss hjelpe deg

  •