Bagheera Feral R1 er en orienteringssko med gummiknotter utviklet for hastighet, kontroll og pålitelig grep på variert terreng. Den tykkere mellomsålen gir en mer stabil løpefølelse og forbedret balanse, noe som gjør skoen like sikker på raske stier som i teknisk krevende skogsområder.
Overdelen er laget av slitesterk Cordura™ og forsterket med mikrofiber i hælen for ekstra stabilitet og holdbarhet. Materialet holder også vekten lav når skoen blir våt, slik at den føles lett og fleksibel selv under våte løpeturer. For ekstra beskyttelse er mellomsåle forsterket med nylonplater i forfoten som effektivt motvirker gjennomtrengning fra røtter, steiner og ujevnt underlag.
Den nye yttersålen med gummiknotter er laget av en oppdatert gummiblanding som gir enda bedre grep, spesielt på glatte og våte overflater. Dette gjør Feral R1 til et pålitelig valg for løpere som ønsker både fart og sikkerhet i alle værforhold.
Feral R1 – for deg som ønsker å løpe fort, trygt og kompromissløst under alle forhold.