ALTRA Terrengsko
Olympus 275 W

Se produktinformasjon
Velg skostørrelse: USL 8
Velg farge: Coral/Black
2 299 NOK

Ikke på lager

Beskrivelse

Altra Olympus 275 W for damer er en maksimal dempet trailsko med mange egenskaper som gir høy komfort og en behagelig følelse når du løper lenge. Olympus 275 er basert på Olympus 6, men har en helt ny overdel i Matryx-materiale som gjør skoen mye lettere. Som tidligere er sideveggene for hælen og mellomfoten forbedret, noe som gjør skoene mer stabile.

Mellomsålen med EVA-skum gir høy komfort, og den bredere såleplattformen gjør den også stabil. Høye sidevegger bak mellomfoten gjør skoene mer stabile enn tidligere.

Ovdelen er helt endret og er nå laget i matryx-materiale som er superlett, tåler veldig tøft terreng og har virkelig god drenering. Den passer foten veldig godt, og den sokkelignende mini-gaiteren over ankelen beskytter mot at skitt kommer inn i skoen. Innleggssålen er laget av TPEE-materiale, som gir en mykere følelse mot foten og økt holdbarhet. «Gusseted tongue»-tungen er integrert med mellomsålen og hjelper til med å holde tungen på plass.

Altra FootShape Original Tåbox er deres bredeste variant og har en veldig romslig passform foran med god plass til tærne og minimerer trykket slik at tærne kan bevege seg fritt.

Yttersålen med Vibram Megagrip over hele sålen garanterer godt grep, og et omarbeidet sålemønster gir økt grep.

Altra Olympus 275 er en langdistansetrailsko som med ny overdel tåler tøffere terreng og lengre distanser. Modellen passer best på finere stier og lysløyper. Skal du løpe i gjørme eller på teknisk terreng, er Lone Peak et bedre valg.

Produktinformasjon

Kjøpeguider

La oss hjelpe deg

  •