Den legendariske Irock nå med en bredere passform! Irock+ har en ny, bredere lest som gjør skoen mye romsligere enn tidligere Irock-versjoner. Mer plass i leisten og tåboksen, men samme presise passform i hælen og midtfoten.
Overdelen er laget av forsterket nylon, et materiale som former seg etter foten din og holder skoene lette selv når de er våte, noe som sammen med Kevlar beskytter foten og øker holdbarheten. VJs Fitlock-system på innsiden av skoene gjør at overdelen virkelig smyger seg rundt foten og gir ekstra støtte rundt fotbuen. Samtidig gir det ekstra beskyttelse. Hælkappen er hardere på sidene for å gi mer støtte, men er også myk i midten, noe som gir en bedre passform og er mer skånsom mot hælsene.
Årssålen er kanskje det som kjennetegner VJ mest. Deres Superior Contact-gummi, som er laget av butylgummi, er anerkjent som virkelig god og garanterer et veldig godt grep. De 6 mm store gummiknobbene gjør at du kan takle det tøffeste terrenget, og et nøye gjennomtenkt mønster sørger for at løst rusk ikke setter seg fast. IRock+ har et lignende piggmønster som Irock 4, men med litt bredere pigger.
VJ Irock+ er en sko som egner seg like godt til orientering, terrengløping og swimrun.