Atomic Redster C9 Shift-In er en fin og smidig ski som før Carbon-varianten kom var Atomic sin toppski.
Samme type spennvidde og bæreevne som Carbon, så på grunn av prisen er det et STORT kjøp på denne modellen. Modellen kan sammenlignes med Redster Carbon med samme kjerne og lignende belegg. Skien er lett, men mister litt i følelse og spenst i forhold til Redster Carbon-modellen.
Aatomic Redster C9 Shift-In er en rask og pålitelig racingski som gir mye moro i løypene, og i fjor så vi mange kunder som likte parene sine.
Skiven er forsynt med en innebygd plate, som i kombinasjon med Prolink Shifts flyttbare innfesting gjør det mulig å endre skien ved å skyve den forover- eller bakover. Ved å flytte bindingen forover får du bedre grep, og ved å flytte bindingen bakover får du bedre glid. Nå har du muligheten til å tilpasse skien mer personlig til din skistil og terrenget! På denne modellen må du gå av skien for å flytte bindingen.
OBS: Binding er ikke inkludert i denne skien. Mange leverandører velger å vise frem skiene sine med bindinger, men vær oppmerksom på at bindingen ikke følger med skien. Du bør derfor ikke glemme å kjøpe en binding hvis du trenger en.
Hvordan velger jeg lengden på langrennsskiene?
Lengden på skiene avhenger i utgangspunktet av to ting, høyden din og vekten din. Generelt bør voksne skiløpere ha klassiske ski som er 20-30 cm lengre enn kroppslengden (ca. 5-10 cm for skøyteski). Dette er «grunnregelen». For voksne må du deretter inngå kompromisser avhengig av vekten din. Kortere ski er laget for lettere skiløpere og lengre ski for tyngre skiløpere. Så her kan du gå litt opp eller ned i skilengde avhengig av vekt.
Vennligst legg igjen en kommentar hvis du ønsker at vi skal velge lengde for deg når du bestiller langrennsskiene dine.
Hvis du tilfeldigvis velger en lengde som ikke passer deg, tar vi kontakt med deg når vi plukker ut langrennsskiene dine!